logo
kosiarki profesjonalne
R40

Charakteryskyka

Wydajność

Cztery modele o dużej mocy są kontynuacją kosiarek z przednim agregatem czołowym produkowanych przez firmę John Deere od 18 lat. Agregat ze stali zbrojonej 7-Iron o dużej wydajności, pozwala na pracę z oszałamiająca prędkością 20 km/h. Precyzja, dokładność i wydajność stały się legendarnymi cechami wśród produktów John Deere.

Agregat 72-cale, 7-Iron

Promień obrotu kosiarki

Agregat 72 cale zamontowany z tyłu maszyny, idealnie zachowuje proporcje koszenia i jego jakość oraz umożliwia płynną pracę na pagórkowatym terenie. W modelach kosiarek serii 1400 i 1500 zawężono promień obrotu kosiarek z agregatem czołowym. Hamulce pozwalają uzyskać zerowy promień obrotu. Razem z agregatem 72 cali, nigdy nie będziesz musiał się martwić o możliwość tylnego uszkodzenia maszyny przez wylatujące obiekty.

Wysoki moment obrotowy w kosiarkach z silnikiem benzynowym i diesla

Moc

Najnowsze rozwiązania w chłodzonych cieczą silnikach benzynowych i silnikach diesla (do 36KM) dla większej tolerancji pracy. Wszystkie maszyny były testowane podczas pracy w terenie – pod względem zanieczyszczeń, pracy przy niskiej i wysokiej temperaturze otoczenia oraz pracy w ciężkich warunkach terenowych.

 • Obroty od 45.5 ft.-lb. do 79.4 ft.- lb
 • Opatentowany, wysokowydajny system wlotu powietrza
 • Pełno ciśnieniowy układ paliwowy z system uszczelniającym
 • Bezpośredni wtrysk z system uszczelniającym układ paliwowy

Opcjonalnie mechaniczny napęd 4X4…ponieważ Ziemia jest okrągła

Podejmij każde wyzwanie

Każda kosiarka serii 1400 dostępna jest opcjonalnie wraz z mechanicznym napędem 4X4, tylko w modelu 1565 napęd 4X4 oferowany jest w standardzie. Krawężniki, pochyły teren i inne przeszkody nie są już problemem przy zastosowanym układzie napędowym. Innowacyjna hydraulika utrzymuje w stałej pozycji koła podczas pokonywania przeszkód. Ponadto oferowane maszyny wyposażone są w innowacyjną ramę i trwałe komponenty dla jak najlepszego wykonania pracy przy jak najniższym położeniu środka ciężkości maszyny. Dodatkową zaletą są podwójne koła zwiększające stabilność całej maszyny.

Wszechstronność

Kosiarki, tego typu znajdą zastosowanie również podczas okresu zimowego. Możliwość wykonania prac związanych z usunięciem śniegu, liści sprawia, że nie będziesz musiał pozostawiać w bezczynności Twojej maszyny przez sześć miesięcy, jak to było do tej pory z innymi kosiarkami.

Co sprawia, że jest to bardzo wydajne narzędzie pracy? Dwu zakresowa dmuchawa, rotacyjna szczotka, hydraulicznie ustawiany pod kątem pług /lemiesz, zestaw do mulczowania oraz wiele innych (łatwe i szybkie podłączenie każdego urządzenia ). Sztywna lub miękka kabina całkowicie ochroni Twoje ciało przed każdymi niekorzystnymi warunkami, dzięki czemu pogoda nie opóźni Twojej pracy. Dodatkowo, pojemny zbiornik paliwa umożliwia całodzienną pracę, bez konieczności uzupełniania paliwa. Krótko mówiąc, ta kosiarka posiada to wszystko czego innym maszynom brakuje – możliwości wykorzystania w ciągu całego roku.

Przygotowanie do jesieni

Agregat 60-in jest wyposażony w dodatkowe wytrzymałe noże robocze oraz wytrzymałą osłonę agregatu 7-gauge. Stalowa obudowa jest najlepszym rozwiązaniem w okresie jesiennym i zimowym. Zakrzywione noże dla jak największej wydajności i jak najmniejszego zapotrzebowania na moc. Hydrauliczne unoszenie agregatu pozwala na szybkie regulowanie noży aż do 30 stopni w prawo lub w lewo. Ponadto całe wyposażenie dodatkowe dla modeli serii 1400 i 1500 jest łatwe i szybkie w montażu. Brak konieczności użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.

 • Wzmacniane noże dla większej trwałości i wytrzymałości

Letnie koszenie

Agregat 62- i 72-in. z tylnym wyrzutem

Razem z agregatami o dużej wydajności 7-Iron, zarówno 62in. jak i 72in agregaty z tylnym wyrzutem są idealnym rozwiązaniem w parkach, szkołach, placach zabaw oraz drogach (najczęstszym rozwiązaniem są agregaty z tylnym wyrzutem trawy).

Agregat wyposażony jest w unikalny system płynnego unoszenia wysokości agregatu w celu zredukowania nierównomiernego rozrzutu trawy i równego ułożenia skoszonej trawy za pomocą agregatu z tylnym wyrzutem.

Sprzątanie przez cały rok

System gromadzenia materiału o pojemności 0.6m³

Skonstruowany głównie dla agregatu 7-Iron, system gromadzenia materiału dla kosiarek serii 1400 i 1500 zwiększa efektywność pracy poprzez wydłużenie czasu pracy pomiędzy kolejnymi opróżnieniami zbiornika. System ten umożliwia zebranie zarówno materiału mokrego jak i rozdrobnionego.

Szybkie bez użycia narzędzi zamocowanie/odłączenie agregatu, oddzielny przycisk aktywujący MCS i agregat umożliwia wybór opcji zbierania materiału lub bocznego wyrzut trawy. Punkty serwisowe we wszystkich maszynach są umieszczone w łatwo dostępnych miejscach.

 • Szybkie, łatwe załączenie i odłączenie wyposażenia, bez użycia jakichkolwiek narzędzi

Łatwy montaż

Bez użycia narzędzi

System szybkiego podłączenia wyposażenia dodatkowego Quik-Tatch bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Zamontowanie i demontaż wyposażenia zajmuje dosłownie kilka minut. Łatwa manewrowość z unoszonym agregatem za pomocą ramienia dodatkowego. 3/4 in. bolce zabezpieczające. Hydrauliczne załączenie wałka WOM. Rozłączenie napędu WOM, odbywa się także hydraulicznie.

Trwałość

Inspiracja nowoczesnymi konstrukcjami (począwszy od najnowszych samochodów, aż do samolotów) stała się podstawą dla nowej generacji kosiarek rotacyjnych serii 1400 i 1500. Dla zwiększenia pewności wykonania wszystkich prac na dużych powierzchniach – zamiast koncentrować się na pojedynczych pracach – zastosowano nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zwiększające wytrzymałość i wydajność maszyny.

Oprócz nowoczesnej ramy, zastosowano unoszone osie jezdne, które stosowane są ciągnikach kompaktowych, mokre tarcze hamulcowe i wzmocniona maskę silnika z żywicy, dzięki czemu oferujemy dwuletnią pełną gwarancję. Nie musisz oczekiwać mniej od firmy, która produkuje najlepszą jakość.

Nowoczesna rama

Przyszłościowe rozwiązania.

W każdej kosiarce Serii 1400 i 1500 zastosowano rewolucyjne rozwiązania, dotyczące wysokojakościowej i zbrojonej stali. Przewyższają one najwyższe standardy, które były stosowane do tej pory w kosiarkach czołowym agregatem roboczym.
Rezultat: Niezwykle długi okres pomiędzy kolejnymi obsługami serwisowymi. Doskonała stabilność i bezstresowa praca.

  Porównanie z wcześniejszą wersją konstrukcji ramy serii 1400 i 1500:
 • Zwiększona wytrzymałość o 38%
 • Wytrzymałość testowana przy obciążeniu 130%

Kontrola jakości

Każdy element to wysoka jakość

Trwałe i precyzyjne wykonanie wszystkich elementów składowych maszyny. Każdy element poddawany jest wielu próbą, w których staramy się odzwierciedlić naturalne warunki środowiska. Ponad to nasze fabryki zapewniają najwyższą jakość wykonania. W firmie John Deere pracownicy znają swoją pracę. Wiedzą jak należy utrzymywać najwyższą jakość i precyzje wykonania, dzięki czemu maszyny, opuszczające nasze fabryki wykonane są według najwyższych standardów.

Wysokiej jakości komponenty

Razem z zintegrowanym systemem ochronnym “rollover protection system” oraz trwałym wspornikiem każdy element składowy i cała rama jest tak samo wytrzymała. Niezawodny silnik Yanmar oraz mechaniczny napęd 4X4, ciągniki serii 1400 i 1500 wyposażone są w dodatkowe elementy: wewnętrzne mokre tarcze hamulcowe, zintegrowany wałek napędu WOM i oczywiście stalowy agregat 7-gauge.

 • Wzmocniona, obszerna rama
 • Wzmocniona osłona silnika
 • Wałek napędowy WOM
 • Wewnętrzne mokre tarcze hamulcowe

Serwis

Wysoka niezawodność

Codzienna obsługa serwisowa jest wyjątkowo łatwa, i powinna być wykonywana systematycznie. Przyszłościowe rozwiązania takie jak: agregat Rotate-For-Service, tylna wysuwana maska silnika, odwracane siedzenie oraz składany panel sterowania stworzony z myślą łatwiejszego wykonania czynności serwisowych i większej wygody.

 • Przechylane siedzenie pozwala na dostęp do akumulatora, bezpieczników oraz przedniej części silnika
 • Składany panel sterowania ułatwia dostęp do przekładni i innych elementów

Ergonomia pracy

Komfort pracy zapewniony jest przez zastosowane siedzenie operatora z wysokim oparciem. Ergonomiczne pedały sterowania Twin-Touch ułatwiają pracę zgodną z naturalnymi ruchami nóg operatora.

Regulowane siedzenie operatora i regulowana kierownica zapewniają idealne ustawienie podczas pracy. Ponad to istnieje możliwość dostosowania siedzenia do wagi i wysokości operatora. Centralnie zamontowany panel sterowania z ergonomicznymi, kolorowymi kontrolkami ułatwia odczyt wszystkich parametrów.

Chłodzenie cieczą i zastosowanie materiałów wygłuszających, utrzymuje poziom hałasu na niskim poziomie oraz eliminuje zgrzyty i odgłosy, które są słyszalne w innych maszynach. Rezultat – prezentowana kosiarka jest dwa razy bardziej cicha niż inne maszyny. Możesz w całości poświecić się pracy.

Regulacja miejsca operatora

Komfortowe miejsce dla operatora

Regulacja kolumny kierownicy oraz eleganckie i luksusowe siedzenie operatora zapewnia maksymalny komfort pracy, dla każdego. Istniej możliwość regulacji wysokości siedzenia w zależności od wymagań operatora. Dodatkowo można regulować zawieszenie siedzenia w zależności od masy ciała operatora. Osatecznie, siedzenie może być regulowane w zależności od kierunku jazdy – do przodu lub do tyłu. Podłietnik jest standardem.
Kolumna kierownicy dostosowana jest do każdego operatora i odchyla się o 37 cm pomiędzy pozycją podczas pracy, a pozycją do łatwego opuszczenia maszyny.

Praktyczne oprzyrządowanie

Wszystko pod kontrolą

Oprzyrządowanie umieszczone jest w wygodnym miejscu i zawsze bardzo dobrze widoczne przez operatora.
Kolorowe kontrolki ułatwiają pracę i pozwalają na całkowite skupienie się na pracy. Ponad to licznik godzin pokazuje czas do kolejnej obsługi serwisowej.

Dźwignie sterowania

Osiągnięcia technologiczne

Opatentowane dwa nożne pedały sterowania pozwalają operatorowi na stałą kontrolę prędkości i kierunku jazdy - za jednym dotknięciem. To rozwiązanie zapewnia większą swobodę podczas sterowanie i kontrolą innych parametrów pracy.

Bezstresowa praca

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem

Projektując przód naszych kosiarek, myśleliśmy o Twoim bezpieczeństwie. W obu maszynach uwzględniono przepisy ANSI i OSHA.
System sprawdza obecność operatora i dopiero wtedy istnieje możliwość bezpiecznego uruchomienia maszyny. Dodatkowo zastosowaliśmy zabezpieczenie wyłączenia silnika podczas opuszczenia maszyny przez operatora.

 • Agregat zatwierdzony przez ANSI
 • O 50% niższy poziom hałasu
 • Doskonała stabilność
Model 1435 1445 1545/1565
SILNIK
Typ Górnozaworowy, 4 suwowy, wysokoprężny
Moc nominalna wg EECR-24 22.2KM (16.5kW) - 3000obr/min 26.7KM (19.9kW) - 3000obr/min 36KM
(3000obr/min)
Moc maksymalna 23.7KM (17.7kW) 31.1KM (23.2kW) 36 KM(26.8kW)
Liczba cylindrów 3 3 3
Pojemność 1006cm³ 1204cm³ 1642cm³
Chłodzenie Cieczą
Położenie WOM Poziomy
Filtr powietrza Podwójny, typu suchego
POJEMNOŚĆ
Zbiornik paliwa 54.9 litra
Zbiornik oleju 3.1 litra 3.6 litra 3.8 litra
Układ chłodzenia 7.1 litra 7.6 litra 7.5 litra
Układ elektryczny 55 amp alternator
PRZEKŁADNIA
Typ Hydrostatyczny
PRĘDKOŚĆ TRANSPORTOWANIA
Do przodu 22km/h
(12mph)
20km/h
(12mph)
24km/h
(15mph)
Do tyłu 8km/h
(5mph)
8km/h
(5mph)
12km/h
(7mph)
Sterowanie kierunkiem
i prędkością jazdy
2 pedały hydrostatyczne
Układ kierowniczy Hydrostatyczne wspomaganie kierownicy
Hamulce Mokre tarcze
Typ chłodzenia Chłodnica
Rodzaj paliwa Diesel
WYMIARY
Szerokość całkowita
z/23 x 8.50-10
1.21m (47.6-in)
Szerokość całkowita
z/23 x 10.50-12
1.31m (51.7-in)
Wysokość z ROPS 1.49m (82.7-in)
Długość całkowita bez agregatu 2.20m (86.7-in)
Prześwit 16.5cm (6.5-in) 16.5cm (6.5-in) 17.8cm(7-in)
Minimalny promień obrotu z hamulcami 0
Rozstaw osi 1.25m (49.2-in)
OPONY
Przednie (napędowe) 23 x 10.5-12
Tylne (skrętne) 18 x 8.5-8 (2WD) 18 x 8.5-8 (2WD) 26 x 12-12 (2WD)
  18 x 8.5-8 (4WD) 18 x 8.5-10 (4WD) 20 x 10-10 (4WD)
Podwójne opony - opcja 23 x 8.5-12 23 x 8.5-12  

AGREGAT
1.52, 1.83m
(60, 72-in)
7-Iron z bocznym wyrzutem
1.58m
(62-in)
z tylnym wyrzutem
1.83m
(72-in)
z tylnym wyrzutem
(60 & 72-in)
z tylnym wyrzutem
(60 & 72-in)
z tylnym wyrzutem
Grubość obudowy agregatu 4.5mm
Głębokość (max) 14.6cm (5.75-in) 12.8cm (5.75-in) 14cm (5.5-in)    
Zestaw do mulczowania Tak niedostępne Tak Tak Tak
Szerokość robocza 1.52m (60-in) 1.83m (72-in) 1.58m (62-in) 1.83m (72-in)
Zakres wysokości cięcia 2.5-15.2cm
(1-6-in)
2.5-12.7cm
(1-5-in)
Charakterystyka techniczna i konstrukcja mogą ulec zmianie bez powiadomienia.